Главная / Интересные идеи / Акредитація медичних закладів в 2019 році: нові правила для мед персоналу

Акредитація медичних закладів в 2019 році: нові правила для мед персоналу

201706180000008173

Цьогорічні зміни є кроком до спрощення процесів оформлення медичної документації. Відтепер мед персонал матиме змогу швидше й легше проходити процедуру акредитації одразу ж після отримання ліцензії на лікарську практику.

Зміни в порядку акредитації для мед персоналу

Найважливішими змінами в цій процедурі є наступні:

  • Скасування необхідності очікування протягом двох років після оформлення ліцензії і добровільність процесу;
  • Спрощення переліку документів, що подаються, зокрема вилучення форми №20 та обов’язкової статистичної звітності.
  • Можливість автоматичного продовження дії акредитаційного сертифікату при зміні юридичного статусу медичного закладу.
  • Позачергова акредитація із метою підвищення категорії здійснюється за бажанням самого закладу, а Головна акредитаційна комісія втрачає право на її ініціювання.

Переваги отримання медичного сертифікату

Як вже було сказано вище, з цього року акредитація закладів охорони здоров’я не є обов’язковою вимогою. Але у разі відсутності відповідних документів медзаклад не матиме можливості видавати листки тимчасової втрати працездатності, проводити клінічні досліди та працювати у сферах допоміжних репродуктивних технологій і трансплантації.

Таким чином, медичний сертифікат про проходження акредитації значно розширює можливості працевлаштування та посадових обов`язків мед персоналу. Більш того, пацієнти переважно теж схвально відносяться до перерахованих змін, що зміцнює довіру до конкретного лікаря.

Наступний крок — атестація мед персоналу

Нові положення про атестацію лікарів вдало доповнюють реформу акредитації. Документ, який скасував положення про атестацію, що діяли ще від 1997 року, запровадив нові правила оформлення медичного сертифікату, маючи на меті, передусім, підвищення якості медичних послуг.

Зважаючи на це, відтепер кожен лікар матиме і самостійно поновлюватиме своє професійне портфоліо. До нього мають вноситися бали за підвищення кваліфікації — тобто за здобуття формальної, неформальної та інформальної освіти. Якщо лікар працює як ФОП, всю інформацію він має вносити самостійно. Всі інші медичні працівники мають затвердити дані підписом керівника клініки чи кабінету. Але в будь-якому разі відповідальність за достовірність наданої інформації кожен лікар нестиме самостійно. Копію такого портфоліо необхідно буде щорічно подавати на розгляд атестаційної комісії.

Прокрутить до верха