Главная / Общество / Як зробити сніжинку з паперу своїми руками

Як зробити сніжинку з паперу своїми руками

Зима і сніг. Почуття радості від свята, що наближається, але дому не вистачає настрою і духу Нового року?

Тоді потрібно його створювати своїми руками. І найпростіший спосіб — це виготовлення сніжинок. Для створення святкової атмосфери і прикраси будинку, потрібні ножиці і папір. Після прочитання нашої статті ви почнете вирізати свої перші сніжинки.

Навіщо вирізати сніжинки?

Вирізання сніжинок з паперу, як спосіб розслабитися

Завжди знайдуться ті, хто скаже, що для цього у них занадто мало часу, але витратити кілька хвилин на спілкування з дітьми та вирізання сніжинок, щоб потім разом їх розвісити, хіба це дуже складно?

До того ж витратний матеріал в будинку, де є діти, обов’язково знайдеться — ножиці і папір.

Папір підійде не тільки просто білий, але і кольоровий з того, що залишилося від дитячої творчості. У більш складних варіантах можуть знадобитися зубочистки і клей, але з їх пошуком теж не буває труднощів.

У повсякденному житті не завжди знаходиться місце творчості, а тут, освоївши основні прийоми, легко фантазувати і придумувати щось своє.

Окрім спілкування з домочадцями, ця неспішна справа допоможе віддалитися від суєти на роботі чи вдома, налаштуватися на хвилю свята. А адже саме так радять робити психологи, за їхніми рекомендаціями людині необхідно відновити душевну рівновагу і розслабитися перед сном. Прекрасна альтернатива аудіокнизі або класичній музиці.

Як зробити сніжинку з паперу своїми руками

Як зробити сніжинку з паперу своїми руками

Весь процес створення сніжинки поділяємо на поетапні кроки. Так як сніжинки бувають: 4, 6, 8 променів або більше. Схема їх вирізання буде відрізнятися. Пропонуємо вам розібратися з усіма етапами до початку вирізання.

1. Придумуємо свою сніжинки або вибираємо заготовлений шаблон.

Коли ви ще не уявляєте як виглядатиме ваша сніжинка, помрійте. Якою б ви хотіли її бачити? Ажурною чи з рідкими прорізами?

2. Визначаємо з якого паперу будемо вирізати сніжинку. Для більш ніжних, вибираємо серветки або рулонний папір. Для любителів блискіток, експериментуємо з фольгою.

3. Вибираємо аркуш потрібного розміру. Для вирізання сніжинок підійде прямокутний аркуш або квадрат. З прямокутного просто зробити квадрат, склавши його навпіл і відрізавши виступаючий край.

Для тих, хто не зовсім уявляє, за який бік яка частина на складеному куточку відповідає, рекомендуємо поекспериментувати з папером розміченим, щоб зрозуміти, який малюнок кожен надріз дасть.

4. Складаємо лист правильно. Розберіться з технікою для сніжинок на 4, 6 і 8 променів.

При виборі товстого паперу, варто пам’ятати, що такі сніжинки виглядатимуть неакуратно. Малюнок у них буде не чітким і змазаним. Загнуті промені, обрізи будуть з щербинами.

Як скласти папір для вирізання сніжинки

Як скласти папір для вирізання сніжинки

Як скласти папір для вирізання сніжинки

Як скласти папір для вирізання сніжинки правильно?

Відео докладно розповідає про 3 способи складання паперу, вище ви бачите фото для кращого розуміння процесу.

Зробіть шаблон, щоб швидко і легко робити сніжинки

Проробивши 1 раз будь-яким способом складання паперу для сніжинки, зробіть копію куточка в картоні. Такий не хитрий спосіб допоможе робити далі сніжинки без використання циркуля, транспортира і бути впевненим в точності дотримання параметрів.

5. Вибираємо ріжучий інструмент. Ножиці для товстого паперу вибираємо з потужними ручками, так легше загинати краї.

Це можуть бути:

— ножиці з рівними або загнутими кінцями, великі чи дрібні;

— Ножі для різання паперу;

Новачкам буде складно вирізати відразу складну сніжинку, поекспериментуйте з простішими варіантами. Більш докладний опис створення простої сніжинки розглянемо далі.

6. Малюємо сніжинку.

Рекомендуємо малюнок робити голкою або іншим видавлюючим або злегка дряпаючим інструментом, але не ручкою, олівцем. Намальований візерунок залишиться на 1 промінці сніжинки, що буде виглядати не дуже красиво.

Як малювати візерунок на сніжинці відео

7. Вирізаємо строго по малюнку або даємо волю своїй фантазії.

Поспіх не найкращий порадник, варто перевірити кілька разів нанесення лінії і тільки потім приступати до вирізання.

8. Розбираємо сніжинку, щоб подивитися, що вийшло в результаті.

При роботі з серветками і тонким папером розкладаємо готову сніжинку вкрай обережно. Вона може порватися і тоді втратить свій вигляд.

Як зробити сніжинку з паперу своїми руками: головне правило

Для того щоб вийшла гарна сніжинка, зовсім необов’язково складати папір якимось особливим чином. Зігніть її кілька разів, так щоб вийшов трикутник, і приступайте до вирізання.

А якщо хочеться створити сніжинку такою, як її створила природа, то папір складіть, щоб розворот сніжинки мав 6 променів, ось це і є головне правило.

Як скласти папір для шестикінечної сніжинки

Як скласти папір для шестикінечної сніжинки

1. Взяти альбомний аркуш паперу і попрактикуватися на ньому в складанні. Після декількох тренувань буде зрозуміло, як скласти аркуш для 6-кінцевої сніжинки. І потім повторити складання і на більш менших аркушах, щоб зробити їх різного розміру.

2. Альбомний аркуш потрібно скласти навпіл.

3. На згині відзначити середину. Для цього знову скласти аркуш навпіл. І знову його розгорнути.

4. Наступним буде згинання правого нижнього кута, він спрямований у бік лівого верхнього кута. Тут скористайтеся лінійкою, вийшла лінія, що проходить через зазначену середину і в 1,5 см по верхній стороні листа від лівого кута. Після виконання наступного пункту стане ясно чи правильно виконаний цей згин.

5. Тепер лівий нижній кут, його згин збігся з краєм паперу і сторона закінчувалася точно на попередньому згині. Якщо цього не сталося, то скорегуйте попередній згин.

6. Залишилося тільки скласти заготовку ще раз навпіл.

7. Тепер знадобляться ножиці, відрізати зайву частину. Заглянувши всередину заготовки, побачите найкоротшу її частину, по ній і потрібно різати. Заготовка зроблена.

Як скласти папір для шестикінечної сніжинки відео

Далі намалювати за шаблоном або слідуючи своїй уяві майбутні промінчики сніжинки, а потім вирізати по них сніжинку. Після того як вона буде розгорнута отримуйте задоволення від споглядання результату виконаної роботи.

Як зробити сніжинку з 8 промінчиків

Процес складання ідентичний 6 променевої сніжинки, тільки вибраний візерунок передбачає 8 променів, а це означає, що внутрішня частина куточка у вас виходить порожнистою. Розкладений папір після складання має 8 секторів.
Складаєте на 1 складання більше, для порівняння фото 6 променевої та 8 променевої сніжинки в складеному стані.

Як зробити сніжинку з 8 промінчиків

Відео з покроковими поясненнями вирізання 8 променевої сніжинки

Найпростіші сніжинки, вирізаємо з дітьми

Для дітлахів вибираємо папір середньої щільності і прості візерунки. Їм складно впоратися з серветками або іншим тонким папером, як і з гострими ножицями.

Як робити прості сніжинки з паперу

Як зробити навіть з паперової сніжинки вишукану прикрасу?

Як зробити навіть з паперової сніжинки вишукану прикрасу

На вирізану сніжинку наклеюємо стрази або плоский бісер, намистини. Такий шедевр викликає захоплення і бажання помацати її, чи правда вона справжня?
Ця сніжинка згодиться для прикраси дитячих костюмів сніжинок або на зачіску замість корони.

Схеми сніжинок з паперу для вирізання

Схеми сніжинок з паперу для вирізання 2

Схеми сніжинок з паперу для вирізання 3

Схеми сніжинок з паперу для вирізання 4

Схеми сніжинок з паперу для вирізання 5

Схеми сніжинок з паперу для вирізання 6

Схеми сніжинок з паперу для вирізання 7

Схеми сніжинок з паперу для вирізання 8

Схеми сніжинок з паперу для вирізання

Як прикрасити квартиру сніжинками

Традиційно сніжинки прикрашають вікна і штори, але навіть у цьому проявіть фантазію і непросто хаотично розмістіть їх по склу, а створіть з них сніжний вихор або доповніть фігурками Діда Мороза і Снігуроньки, Сніговика або кішечки.

Як прикрасити квартиру сніжинками

Влаштуйте снігопад

Безліч сніжинок приклеїте на ниточку і підвісьте до рами. Таких ниточок зробіть декілька і виникне відчуття, що за вікном завжди йде сніг.

Або влаштуйте снігопад в самій кімнаті, набравши на нитки не тільки сніжинки, але і кульки вати. Потім розмістіть їх в приміщенні, підвісивши до люстри або натягнувши ниточки в довільному порядку.

Як зробити об’ємну сніжинку з паперу?

Якщо прості сніжинки вже набридли, то зверніться до варіантів об’ємних сніжинок. Вони завжди виглядають вражаюче.

Ці сніжинки з паперу дуже прості у виготовленні і найкраще виглядає, коли вони невеликі. Для такої новорічної прикраси знадобиться папір у формі квадрата. Можна використовувати також тонкі яскраві сторінки з каталогів та журналів.

Як зробити об’ємну сніжинку з паперу поетапно:

  • взяти 5 аркушів паперу квадратної форми однакового розміру;
  • скласти їх по діагоналі;
  • намалювати лінії від лінії згину до центру з однаковим проміжком між лініями, приблизно 1 см;
  • зробити надрізи по розкресленим лініям, але не дорізаючи до кінця;
  • розгортаємо заготовки; починаємо склеювати (так само можна з’єднувати деталі степлером) — беремо найменші, найближчі до центру полосочки за куточки і склеюємо їх між собою, далі наступні за розміром полосочки, але склеюємо їх на протилежній стороні, і так з’єднуємо між собою всі деталі;
  • має вийти 5 деталей — це промені майбутньої об’ємної сніжинки з паперу;
  • з’єднуємо всі деталі між собою, а потім в центрі за допомогою степлера;
  • прив’язуємо стрічку в центрі — вийшла об’ємна паперова сніжинка, якою можна прикрасити новорічний подарунок для близької людини або прикрасити ними кімнату.

Як зробити об'ємну сніжинку з паперу

Як зробити сніжинку з гофрованого паперу

Для такої сніжинки потрібен альбомний аркуш. Його потрібно розрізати навпіл.
Кожну половинку скласти гармошкою. Занадто малі згини робити не потрібно, тому що потім буде складно різати. Середину гармошки скріпити за допомогою степлера.

Ножицями зробіть симетричні надрізи на обох частинах майбутньої сніжинки. Вид та кількість надрізів залежить тільки від бажання і фантазії того, хто робить сніжинку.

Тепер склейте серединку кожної заготовки, щоб вийшло півколо — це дві половинки майбутньої сніжинки. Потім їх потрібно юуде склеїти одну з одною.

Як зробити сніжинку з паперу своїми руками відео

Як зробити ажурну сніжинку своїми руками

Як зробити ажурну сніжинку своїми руками

Для цієї сніжинки потрібно зробити велику кількість дрібних деталей. Ці елементи потім в бажаному порядку склеюються, і виходить ажурна сніжинка.

Для такої сніжинки потрібні:

смужки паперу, товщиною близько 0,5 см, зубочистка і клей ПВА.

Спочатку робимо заготовки-спіральки

1. Для цього на зубочистку намотується один кінець паперу і закріплюється клеєм, але не до зубочистки, а саме сам папір склеюється.

Це потрібно для того, щоб потім спіралька не розвалилася.

2.Відео створення ажурною сніжинки з паперових смужок

Папір щільно намотується на зубочистку. Особливу увагу приділіть початку намотування, потім зубочистку потрібно вийняти.

3. Вільний кінець паперової смужки приклеїти, щоб вийшла спіраль в колі. Це заготовка для інших форм.

4. Далі простим натисканням на заготовку-спіральку в різних місцях отримують такі форми, як ромб, квадрат, трикутник, серце і крапля.

5. Для отримання шестикінечної сніжинки потрібно хоча б по 6 штук різних форм, але необов’язково всіх. Все залежить від уяви і того, яка сніжинка в результаті повинна вийти.

6. Склейте форми в потрібному порядку і сніжинка готова.

Об’ємні сніжинки завжди надають простору легкості. Вони обов’язково вразять дітей і гостей, які неодмінно заглянуть на свято.

Відео як зробити ажурну сніжинку своїми руками

Варіант ажурної сніжинки вирізаної з паперу відео

Бажаємо вам святкового новорічного настрою та натхнення для вирізання красивих сніжинок!

Прокрутить до верха